Penzion Diana | Janovičky u Broumova 29 | Telefonická rezervace: +420 603 268 743

HISTORIE

Janovičky

Penzion Diana, Janovičky  Penzion Diana se nachází v rekreační oblasti Janovičky. Tuto horskou obec, ležící 615 metrů nad hladinou moře, založil v roce 1672 opat Jan z Chotova a osídlili ji tyrolští kolonisté.
V roce 1837 zde žilo 414 obyvatel a nad obcí stával barokní kostel. Před druhou světovou válkou měla vesnice 171 obyvatel a v roce 1965 se v ní trvale hlásilo již jen pouhých 6 lidí.
Janovičky se staly vyhledávanou rekreační oblastí a oblíbeným výletním místem zejména po druhé světové válce. V současné době jsou součástí blízké obce Heřmánkovice.

Broumov

BroumovZaložení Broumova se datuje již k roku 1255. Karel IV udělil městu v roce 1348 stejná privilegia jaká měli obyvatelé královských měst. Proto má Broumov velmi bohatou historii a najdete zde mnoho zajímavých památek. Zároveň také tvoří hospodářské, kulturní i správní centrum regionu.
Dominantou Broumova je benediktinský klášter sv. Václava, který je národní kulturní památkou. Součástí kláštera je muzeum Broumovska. Další významnou broumovskou pamětihodností je hřbitovní kostel P. Marie, nejstarší dřevěná církevní stavba ve střední Evropě. Historické jádro Broumova, které tvoří měšťanské domy, morový sloup a několik kostelů je městskou památkovou zónou.

Architektura Broumovska

Architektura BroumovskaVesnice v celém regionu širšího Broumovska jsou kolonizačního typu. Charakter uliční zástavby nebo výstavby typu lánová ves se v těchto obcích zachoval v původní podobě.
Na Teplicko a do Broumovské kotliny přicházeli kolonisté od poloviny 13. století především z Durynska. Přinesli sem specifický druh hospodářské usedlosti známé jako „francký dvorcový statek.“ Pro celé pohraničí tohoto regionu je příznačný stavební typ půdorysu komoro-chlévního domu, kde v podél ose za světnicí a vstupní síní domu je část chlévů.

Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k měření funkčnosti, poskytování služeb a k provozu reklamy. Používáním webu souhlasíte s využíváním cookies. OK